Dziadek do Orzechów wyjazd do opery Nova w Bydgoszczy

dziadek-do-orzechow-1

Wyjazd na balet „Dziadek do orzechów”  Piotra Czajkowskiego. 15 stycznia 2017  zebraliśmy się razem pod budynkiem GOK aby udać się autobusem w kierunku Bydgoszczy do Opery Nova. Podróż przebiegła spokojnie, na miejscu byliśmy o godz. 16.00. Pani Janina Czyszak instruktor zajęć baletu przy GOK Kaliska rozdała wszystkim bilety, następnie na propozycję Pani Czyszak kto chciał mógł udać na krótki spacer po starym rynku w Bydgoszczy. Podczas spaceru podziwialiśmy pięknie przyozdobione budynki starego miasta i scenę przygotowaną na 25 Finał WOŚP. Wróciliśmy ze spaceru ok. godz. 16.40 tak aby zdążyć na godz. 17.00 do opery. Spektakl podzielony był na dwie części  z 20 minutową przerwą.

Zachwyciła nas  przepiękna choreografia, piękne kolorowe stroje, wysoki poziom techniczny tancerzy od Polaków po Japończyków różnej narodowości i orkiestra pod dyrekcją Macieja Figasa.

Szczególne podziękowania należą się Pani Janinie Czyszak, która wniosła swój wielki wkład zaszczepienia w nas swoje miłości do baletu, a co się z tym wiąże i do szeroko pojętego odbioru edukacji kulturalnej. Byliśmy pod wielkim wrażeniem tego spektaklu.

Zachęcamy wszystkich do skorzystania z tego typu organizowanych wyjazdów na spektakle teatralne, operowe czy operetkowe, jest to nie powtarzalna szansa wzięcia udziału w wysokiej klasy spektaklach w większych miastach Polski.

Zdjęcia pochodzą ze strony Opery Nova w Bydgoszczy.

link do informacji o spektaklu „Dziadek do orzechów” Opera Nova w Bydgoszczy