Ferie zimowe w Sołectwie Iwiczno

rsz_plakat_ferie_zimowe_w_iwicznie

Ferie zimowe w sołectwie Iwiczno już za nami!

Kolejny wskaźnik rezultatu do projektu pt. „Zagospodarowanie centrum wsi Iwiczno wraz z modernizacją świetlicy wiejskiej” zrealizowano poprzez organizację zajęć z dziećmi w świetlicy wiejskiej podczas ferii zimowych. Zajęcia odbywały się w pierwszym tygodniu ferii, tj. od 15 do 19 lutego 2016 r. Zajęcia prowadził pracowniki z Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliskach przy współudziale Rady Sołeckiej z Iwiczna. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zorganizowanych zajęciach, gdyż mogły w tym czasie nabierać kolejnych nowych umiejętności, oraz miło spędzać wolny czas. Pierwszego dnia zostały przeprowadzone warsztaty z haftu i filcowania, które poprowadziła  Pani Zdzisława Gulgowska. Dzieciom bardzo spodobały się zajęcia z filcowania, więc Pani Zdzisława towarzyszyła nam przez kolejne dni zajęć. Każdy z uczestników podczas tych spotkań wykonał swojego filcowego anioła. Dodatkową atrakcją naszych zajęć było pichcenie na słodko i słono. Każdego dnia coś innego. Jednego dnia przygotowywaliśmy deser w postaci najzwyklejszego kisielu, z dodatkiem bitej śmietany i owoców. Następnego dnia przerywnikiem zajęć plastycznych i artystycznych było przygotowanie pieczonych jabłek z niespodzianką. Nie mogło oczywiście zabraknąć poczęstunku w postaci pizzy, która dzieciom bardzo smakowała, gdyż brały czynny udział w jej przygotowaniu. Na zakończenie zajęć dzieci przygotowały wystawę  prac plastycznych, które zostały wykonane podczas aktywnych ferii.

Uczestnicy zajęć byli bardzo zadowoleni z nich, w związku z czym chciały bardzo podziękować Panu Sołtysowi Franciszkowi Szandrach oraz Radzie Sołeckiej za pomysł i zaproszenie Pani Zdzisławy.

W ramach podziękowania za prowadzone zajęcia dzieci wręczyły Paniom Zdzisi i Jance po bukiecie tulipanów.

Za bardzo miłą atmosferę dziękujemy i do zobaczenia wkrótce na kolejnych spotkaniach.

Sp.:  J.Sz.

Zajęcia zrealizowano, jako wskaźnik rezultatu do projektu pn.” Zagospodarowanie centrum wsi Iwiczno wraz z modernizacją świetlicy wiejskiej.”