Festyn Rodzinny w Iwicznie 2016

rsz_plakat_na_iwiczno

W dniu 13 sierpnia  2016 r. Sołtys wraz z Radą sołecką sołectwa Iwiczno przy pomocy Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliskach  zorganizowali coroczny  Festyn Rodzinny z zabawą taneczną.

Dzieci, które licznie przybyły na festyn mogły skorzystać z mnóstwa atrakcji. Jedna z atrakcji był zamek dmuchany i zjeżdżalnia, oraz stoisko z różnymi gadżetami do zabawy. Konkursy z nagrodami, które zostały przygotowane i przeprowadzone przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliskach cieszyły się także dużym zainteresowaniem. W przerwie, gdy dzieci były nieco zmęczone, Panie z Rady sołeckiej serwowały dla nich pyszne zapiekanki i coś zimnego do picia.  Pani Kasia po raz kolejny zgodziła się, aby pomalować dzieciom buźki. Mieliśmy także okazję zapoznać się z twórczą pracą rzeźbiarza, naszego lokalnego artysty – Pana Leszka Baczkowskiego i zobaczyć z bliska jak powstają jego prace. Panie z Rady Sołeckiej Sołectwa Iwiczno przygotowały przepyszne słodkości dla wszystkich.

Kolejną atrakcją wieczoru była zabawa taneczna z zespołem rodzinnym z Kalisk. Zabawa taneczna trwała do przysłowiowego „białego rana”.

Pogoda dopisała, więc kolejny festyn w Iwicznie można uznać za udany. Wszystkim za udział dziękujemy i zapraszamy znów za rok.

W trakcie festynu goście mieli także okazję zwiedzić Izbę Pamięci Izydora Gulgowskiego.