Konkurs plastyczny na Najpiękniejszą Pisankę

plakat  konkurs plastyczny
Wystawa „NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA WIELKANOCNA” w Gminnej Bibliotece Publicznej w GOK w Kaliskach

Biblioteka Publiczna w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliskach po raz kolejny wita odwiedzających miłą niespodzianką. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi zorganizowaliśmy pokonkursową wystawę pisanek. W środę 01.04.2015 r o godz. 15.00 w bibliotece odbył się mini-wernisaż z rozdaniem nagród i dyplomów uczestnikom tegorocznego konkursu. Radosną wystawę bajecznie kolorowych, tradycyjnych i niecodziennych pisanek można oglądać w bibliotece w pierwszych dniach kwietnia. Piękne prace, wykonane przez dzieci i młodzież z terenu Gminy Kaliska, powstawały w różnych technikach: od decoupage’u przez ozdabianie kolorowym i szarym sznurkiem oraz wełną, aż po zdobienie różnokolorowymi wstążkami, tkaninami, piórkami, cekinami a nawet „baziami” Każde jajko ozdobione jest inaczej, pomysłowość i fantazja młodych twórców, a niejednokrotnie i ich rodziców pozwoliła stworzyć prawdziwe cudeńka. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i twórczego zapału, a tych, którzy jeszcze nie zwiedzili wystawy zapraszamy w gościnne progi naszej biblioteki.

GBP