KULTURA INTERWENCJE II NABÓR – CERAMIKA UŻYTKOWA I DEKORACYJNA

16 i 17 września 2019 r. odbyły się warsztaty ceramiczne w naszej pracowni w GOK-u, pn. Ceramika Użytkowa i Dekoracyjna do projektu „Z KOCIEWIA I KASZUB”. Na zajęciach poznaliśmy nowe techniki oraz stworzyliśmy kubki, talerzyki, miseczki, oraz ozdobne kurki, które po wypaleniu staną się grzechotką, pracowaliśmy pod okiem pani prowadzącej – Weroniki Wróbel. Wszystkie wyroby będą wypalone u nas w piecu a następnie po szkliwione. Warsztaty dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu „Kultura – Interwencje 2019”.

7 października 2019 r. spotkaliśmy się w pracowni ceramicznej, aby ozdobić barwnymi szkliwami wcześniej wypalone kubki, talerzyki, miseczki, oraz ozdobne kurki. Ostatni etap to wypalenie prac szkliwionych w naszym piecu ceramicznym. Warsztaty dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu „Kultura – Interwencje 2019”.

Prace zostały wypalone ?. Na pierwszych spotkaniach formowaliśmy glinę na wybrane miski, szklanki, talerzyki, patery i ozdoby, po pierwszym wypaleniu zostały nałożone barwne szkliwa. Za nami ostanie wypalenie, po którym wyjęliśmy z pieca przepiękne prace. Zapraszamy do fotorelacji.
Prace zostaną wystawione na wernisażu Sami Swoi i goście, a po wystawie trawią do uczestników zajęć ceramicznych.