Program Partnerstwo dla książki- BIBLIOTEKA Z WIZJĄ

Realizacja zadania pn. „BIBLIOTEKA Z WIZJĄ”

 

 

Spotkanie w ramach dyskusyjnego klubu ksiażki  z dziećmi i młodzieżą 18 maja 2017 roku. 

Kamyki Astona- Geffenblad Lotta 

W 550. rocznicę pierwszego wolnego flisu Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oddaje hołd pokoleniom rodaków, którzy dzięki Wiśle i w oparciu o nią budowali tożsamość i potęgę Państwa Polskiego.

W wyniku postanowień II pokoju toruńskiego Polska odzyskała panowanie nad całym biegiem żeglownej Wisły. Rok 1467 stał się tym samym, pierwszym rokiem wolnej żeglugi wiślanej, rozpoczynającym najwspanialsze lata historii Polski. Spław Wisłą i rzekami jej dorzecza umożliwił rozkwit gospodarczy w okresie „Złotego Wieku”, czyniąc z Polski europejską potęgę polityczną, militarną i ekonomiczną.

Wisła – Królowa Polskich Rzek, będąca symbolem polskości i patriotyzmu – to nasze naturalne oraz historyczno-kulturowe dziedzictwo. Ta wyjątkowa rzeka, przez stulecia tak różnorodnie kształtowana przez naturę i ludzi, wymaga obecnie zrównoważonego rozwoju. Jest dla nas wyzwaniem cywilizacyjnym – potrzebuje przemyślanej strategii oraz odważnych, dalekowzrocznych działań.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, doceniając znaczenie Wisły w życiu naszego Narodu i Państwa, ogłasza rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły.

Poniżej link do Regulaminu konkursu.

Zarządzenie nr 15 2017

 

 

w Dniu dzisiejszym (28.04.2017 r.) odbyło się spotkanie autorskie z Panią Agnieszką Lingas – Łoniewską.
Pani Agnieszka jest autorką wielu książek. Nasza biblioteka w swoich zbiorach zawiera wszystkie wydane dotychczas przez autorkę książki, które cieszą się ogromną popularnością wśród naszych czytelników.
Spotkanie przeprowadziła Pani Agnieszka – opowiadała wiele ciekawych historii związanych z powstaniem książek oraz o tym jak powstała jej ścieżka zawodowa Pisarki, pokrótce opowiedziała także niektóre historie zawarte w książkach oraz zdradziła kilka informacji na temat nowych książek.
Uczestnicy spotkania mieli okazję aby zakupić książki bądź zdobyć autograf pani Agnieszki, dowiedzieli się także kiedy ukażą się kolejne wydania autorstwa Pani Agnieszki Lingas – Łoniewskiej .
Spotkanie autorskie odbyło się w ramach realizowanego projektu Biblioteka z Wizją dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Realizacja zadania pn. „BIBLIOTEKA Z WIZJĄ”

Miło nam poinformować, iż znaleźliśmy się w gronie instytucji, które otrzymały dofinansowanie w pilotażowym program – PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI – Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W 2017 roku realizować będziemy zadanie pn. BIBLIOTEKA Z WIZJĄ wartość zadania to 17 850,00 zł, z czego otrzymane dofinansowanie to 13 350,00 zł.

W ramach zadania zaplanowano:

Spotkania autorskie min. Z Katarzyną Basacką, Ryszardem Koperskim, Małgorzatą Kalicińską czy Agnieszką Linga – Łoniewską.

przeprowadzenia warsztatów tematycznych, podczas których dzieci i młodzież opracują tematyczną książeczkę – Lapbook pn. lapbook w bibliotece-, czyli książka na kolanach. 

prezentację bajki poprzez drewniany teatrzyk kamishibai.

spotkania z książką i filmem podczas nocy bibliotek.

organizacja 2 konkursów plastycznych z nagrodami.

prowadzenie – dyskusyjnego klubu czytelniczego.

organizacja narodowego czytania.