TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM – PIKNIK CZYTELNICZY Z GRAFFITI W TLE

W piątek, 23 sierpnia, na placu w GOKu, odbył się piknik czytelniczy z graffiti w tle. Otoczenie zmieniło się nie do poznania, a to wszystko dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, opiekunom i podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Kaliskach, Dyskusyjnego Klubu Książki, Przedszkola „Pszczółka”, świetlicy „Iskierka” oraz zajęć wakacyjnych w Gminnym Ośrodku Kultury. To, co wydawało się niemal niemożliwe, możemy teraz obejrzeć na własne oczy: piękne, niesamowicie szczegółowe graffiti postaci bajkowych. Patrząc na nie, wydawałoby się, iż jest to efekt pracy profesjonalistów, tymczasem szablony zostały wykonane przez Karolinę i Magdę – praktykantki z Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliskach. Pogoda nam dopisywała, poza wspaniałymi wspomnieniami, zostanie nam jeszcze opalenizna z tego dnia. Piknik umiliły zagadki i zgadywanki dotyczące malowanych postaci bajkowych. Niektórzy z uczestników potrafili odgadnąć źródło cytatów, zanim jeszcze je usłyszeli. To była świetna zabawa!