Zajęcia teatralne

ZAJĘCIA TEATRALNE : uczestnik ma okazję poznać tajniki sztuki aktorskiej ( dykcji, śpiewu, tańca, charakteryzacji, animacji.) Teatr rozwija wiarę w siebie, wyobraźnie i kreatywność. Zajęcia i występy dają uczestnikom satysfakcje i świetną zabawę.

TEATR IMPULS

Informacje na temat Teatru „Impuls”  .

Założycielem Teatru Impuls był Jan Radzewicz, były dyrektor GOK Kaliska a zarazem starszy instruktor teatralny. Grupa dziesięciorga dzieci z teatru IMPULS pod okiem ich trenera Jasia Radzewicza z  Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliskach wyjechała w sierpniu 2015 roku do  miasta  partnerskiego Reinfeld, gdzie  odbyły się czterodniowe  warsztaty pantomimy wraz z przedstawieniem. Działania te były poprzedzone   uzyskaniem dofinansowania grupy nieformalnej „ Kaliskie Pegazy”  z programu Działaj Lokalnie tytuł zadania: „Przebudzenie – warsztaty pantomimy teatralnej”. Dofinansowanie, pozwoliło na przeprowadzenia w czasie poprzedzającym wyjazd warsztaty pantomimy teatralnej, przygotowując jednocześnie dzieci do przeprowadzenia takich samych warsztatów w Niemczech dla swoich niemieckich kolegów.

Od 2017 roku Teatr Impuls prowadzi Katarzyna Bednarek Instruktor teatralny z Kwidzyna. I ma na swoim koncie już 2 przedstawienia teatralne w formie teatru cieni i żywego aktora. Pierwszy to „Genessis – rzeczywistość wokół nas” na który grupa otrzymała dofinansowanie ze środków Działaj Lokalnie oraz została wyróżniona nagrodą Wójta Gminy Kaliska Słonecznik 2017. Drugi to „Pomost nadziei” również w formie teatru cieni i żywego aktora dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gd.

Od marca 2019 roku grupę teatralną IMPULS  prowadzi  Tadeusz Majewski

PROWADZĄCY : Tadeusz Majewski
przedział wiekowy od 10 do 16 lat ,
DZIEŃ I GODZINA ZAJĘĆ: poniedziałek godz. 17.00 , GOK

 

MIŁOŚNICY TEATRU VECTOR

Grupa Teatralna Vector to grupa ludzi których fascynuje teatr i maja ochotę poświęcić swój wolny czas na to, aby razem ćwiczyć i spotykać się popołudniami. Grupa ta powstała w wyniku projektu przeprowadzonego w zeszłym roku Dom kultury + Kaliskie Inicjatywy lokalne. Są to uczestnicy w różnym wieku należą do niej dzieci, młodzież i dorośli. Spotykają się razem, tworzą  wspólnie inscenizacje teatralne, wspólnie opracowują scenariusze, tak aby je później wystawić dla publiczności gminy Kaliska. Grupa ciągle uczy się nowych form teatralnych, tak aby zgłębić wszystkie tajniki sztuki teatralnej.

przedział wiekowy od 10 do 105 lat ,
DZIEŃ I GODZINA ZAJĘĆ:

dsc_0102