Zespół instrumentalny AKORD zwycięzcą konkursu MUZYCZNY SKARB w Kaliskach

Zespół instrumentalny AKORD, jako zwycięzca konkursu MUZYCZNY SKARB- Kaliska obecnie przygotowuje się do występu na festynie Dni Kalisk- Lato na Kociewiu w dniu 23 lipca 2016 roku oraz na koncercie jubileuszowym Banku Spółdzielczego w Skórczu 3 września 2016 roku.

Zespół Akord brał udział w konkursie muzycznym dla wokalistów i zespołów, który miał miejsce 17 kwietnia 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliskach z okazji jubileuszu 150- lecia powstania Banku Spółdzielczego w Skórczu.

Kilak informacji o zespole.

Zespół instrumentalny AKORD KOCIEWIE powstał w 2012 roku. Inicjatorem założenia zespołu był ówczesny Wójt Gminy Zblewo Pan Krzysztof Trawicki i jego pierwszy dyrygent Pan Zygmunt Beyer. Do 2015 roku próby zespołu odbywały się w GOK-u w Zblewie. Od mara 2015 roku mecenat nad zespołem objął Wójt Gminy Kaliska Pan Sławomir Janicki i od tego momentu próby zespołu odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliskach.

„AKORD-KOCIEWIE” – to wieloinstrumentalny zespół muzyczny występujący od czterech lat na różnych scenach województwa pomorskiego.

Nazwa zespołu – AKORD KOCIEWIE – wywodzi się z głównego instrumentu występującego w zespole – akordeonu oraz miejsca jego działalności, czyli Kociewia.

Członkowie zespołu mieszkają w okolicznych miejscowościach i posiadają wykształcenie muzyczne. Grają społecznie i amatorsko, traktując muzykę, jako swoje hobby. To muzyczni pasjonaci, grający muzykę rozrywkową wszystkich kontynentów

w zespole gra obecnie 9 osób:

– Patryk Rietzel – akordeon

– Zdzisław Jaszewski – akordeon

– Szymon Bednarek – akordeon

– Kazimierz Kłopocki – akordeon

– Władysław Schroeder – gitara

– Tadeu Błaszkowski – perkusja

– Janusz Beyer – kontrabas

– Mateusz Basara – kontrabas

– Mirosław Cierpioł – akordeon

Dyrygentem zespołu od września 2015 roku jest Mirosław Cierpioł.

Urodził się w Tarnowskich Górach w województwie Śląskim, gdzie zdobywał swoje kwalifikacje zawodowe i muzyczne.

Studiował na Wydziale Elektrycznym Politechniki Gliwickiej, na Wydziale Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, gdzie uzyskał tytuł magistra oraz ukończył podyplomowe studia z zarządzania oświatą na Wyższej Szkole „ATENEUM” w Gdańsku.

Od 1978 roku pracował w różnych zakładach i przedsiębiorstwach. Przez wiele lat prowadził własną działalność gospodarczą. W latach 80 XX. wieku pracowała, jako nauczyciel muzyki w klasie akordeonu w Radzionkowie – filii Szkoły Muzycznej w Bytomiu. Obecnie, – jako członek kadry zarządzającej – pracuje w II Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. Prowadzi również wraz z małżonką Mieczysławą Gospodarstwo Agroturystyczne „CIS” we wsi Cis, gmina Zblewo.

Wieloletni działacz społeczny. Posiada wiele umiejętności, sukcesów i wyróżnień w tym między innymi:

• Młodzieżowy Bohater Roku 1976 r.;
  • Laureat konkursu na kalendarz na Międzynarodowym Przeglądzie Kalendarzy w Karachi w 1996 r.;
  • Wieloletni instruktor Związku Harcerstwa Polskiego w stopniu harcmistrza;
  • Posiadacz najwyższego odznaczenia Stowarzyszenia Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej – medalu „Bursztynowa Wyspa”, którego jest członkiem założycielem oraz redaktorem technicznym wydawanego przez SPWS czasopisma społeczno-kulturalnego „Echa Wyspy”;
  • Laureat nagrody literackiej „Kociewskie Pióro 2005”;
  • Za swoją działalność otrzymał w 2009 r. wyróżnienie Wójta Gminy Zblewo w dziedzinie kulturalno-oświatowej.

W 2016 roku Zespół Instrumentalny AKORD KOCIEWIE pod jego batutą zdobył I miejsce w konkursie „Muzyczny Skarb” i został jego laureatem.

Zespól gra muzykę rozrywkową autorów z całego świata, taka do tańczenia i słuchania. Będzie można usłyszeć min. następujące utwory:

1. Propozycja zagrania utworów w dniu 1.10.2016
  2. BELLA, BELLA DONNA, MUZ.: G. WINKLER
  3. TAŃCZĄCE PALCE, MUZ.: HEINZ GERLACH
  4. RODZINNY DOM, MUZ.: DAMIAN HOLECKI
  5. LA CUMPARSITA, (TANGO)
  6. STOJĘ W OKNIE, Z repertuaru J.RYŚ
  7. WIOSNA W ALPACH, MUZ.: EMIL J. PISCHEL