Dzień Dziecka 2019

W minioną sobotę dokładnie 1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka zorganizowany PRZEZ GMINNY OŚRODEK KULTURY W KALISKACH oraz Radę Sołecką Sołectwa Kaliska dla wszystkich dzieci z naszej gminy. W tym roku postanowiliśmy powtórzyć ubiegłoroczny pomysł organizacji FESTIWALU KOLORÓW dla dzieci i młodzieży. Ale zanim wszyscy zaczęli obrzucać się kolorowymi proszkami w rytm muzyki, prowadząca Aneta Falkowska oraz Łukasz Rocławski zapowiedzieli występ dzieci z zajęć wokalnych. 
Sześcioro uczestników zajęć wokalnych pod okiem pani Anety Falkowskiej zaprezentowało swoje popisowe piosenki. Publiczność nagrodziła ich występ gromkimi brawami. W tym samym czasie chmara milusińskich ustawiła się w długiej kolejce do MALOWANIA BUZIEK oraz do uroczej pani „CLOWNOWEJ” kręcącej rozmaite figury z kolorowych baloników. Nieopodal dzieci korzystały z rozmaitych Dmuchańców np. z ogromnej RAKIETY, czy z Placu Zabaw Kraina Lodu.
Była też możliwość zrobienia sobie zdjęcia z dwoma chodzącymi maskotkami: bałwankiem Olafem i czerwonym Angry Bird. Maskotki częstowały wszystkie dzieci cukierkami. Jednak główną atrakcją był FESTIWAL KOLORÓW. O 14.30 można było pobrać od pracownika GOK- KOLOROWE WORECZKI Z PROSZKIEM, tak aby na czas być gotowym do rzucania proszku. Wspaniała zabawa trwała do ok 16.30.
Trzeba również nadmienić, że w przerwach pomiędzy rzucaniem proszków prowadząca Aneta Falkowska zaśpiewała dla wszystkich swoje trzy popisowe utwory.
Szczególne podziękowania należą się pracownikom urzędu gminy, bez których organizacja Dnia Dziecka w Kaliskach nie byłaby możliwa. Dziękujemy wszystkim przybyłym milusińskim wraz z ich rodzicami, dziękujemy prowadzącym, Radzie Sołeckiej Sołectwa Kaliska oraz pani Dyrektor GOK
za pomoc przy organizacji Dnia Dziecka w Kaliskach.
Serdecznie zapraszamy znowu za rok !!! 
?