Dzień Dziecka Kaliska 2016

rsz_plakat_dzień_dziecka

Oj, działo się, działo!

W niedzielę 29 maja 2016 r. Gminny Ośrodek Kultury w Kaliskach  wraz z Radą Sołecką Sołectwa Kaliska zorganizowali dla dzieci z naszej gminy festyn z okazji Dnia Dziecka.

Przygotowania do obchodów Dnia Dziecka rozpoczęliśmy już w zeszłym roku, aby bardziej urozmaicić tą imprezę i wszystko dopiąć na ostatni guzik. Niedziela przywitała nas zapachem lasu, blaskiem słońca i wysoką temperaturą, jak na tą porę roku.  Dzień Dziecka rozpoczęliśmy o godz. 14.00 od  powitania wszystkich przybyłych gości przez Panią Dyrektor GOK Kaliska Mirosławę Borucką, następnie rozpoczęły się animacje i zawody z nagrodami, które ufundowało Sołectwo Kaliska.  ZABAWA! Pośród gier i konkursów dostosowanych do wieku dzieciaków każdy znalazł coś dla siebie. Były i miski z wodą, balony, maskotki, zawody, kończąc na bitwie balonowej.  Zawody przeprowadziła pani Beata Zaręba wraz z pracownikiem GOK. Każde dziecko otrzymało nagrodę za udział w konkursach. Co widać na załączonych zdjęciach. Konkursy trwały prawie do godz. 16.00 z krótkimi przerwami na występy dzieci na scenie.

Jako pierwsze o godz. 14.30 wystąpiły uczennice z ZSP Kaliska, przygotowane przez Panią Joannę Linda, prezentując swój ogromny potencjał sceniczny w śpiewie i tańcu.  GRATULACJE ! O godz. 15.00 dalsze świętowanie urozmaicił bardzo profesjonalnie przygotowany  przez Panią  Janinę Czyszak występ dzieci z zajęć baletu przy GOK Kaliska . No no, trzeba podkreślić, że uczestnicy naprawdę wykazali się perfekcją w wyćwiczonych pozycjach baletowych. BRAWO !  O godz. 15.30 dzieci ze świetlicy terapeutycznej  przygotowane przez Panią Katarzynę Szulist zaprezentowały już ostatni tego dnia występ Śmiesznych Smerfów.  DZIĘKUJEMY !

Niespodzianką w tym roku i dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzenia i obejrzenia wozów strażackich Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliskach. Kolejną porcję wrażeń dostarczył wszystkim rewelacyjny koncert zespołu TULINKI .Radosnym dziecięcym piskom, gaworzeniu, tańcom z ogromnymi pluszowymi maskotkami TULINKĄ I CIAPUTKIEM nie było końca! Dzieci bardzo przeżywały spotkanie z tak dużymi i przyjaznymi maskotkami .

Organizatorzy zadbali w tym roku również o to aby dzieci mogły sobie poskakać na PRZYSŁOWIOWYCH DMUCHAŃCACH ZA DARMO. Tam też utworzyły się długie kolejki chętnych do skakania. Długie kolejki można było również zaobserwować przy  stanowisku MALOWANIE BUZIEK. Panie Katarzyna Szarmach i Anna Cybula wytrwale do samego końca  zdobiły buźki chętnych dzieci.

Szczególne podziękowania należą się tym pracownikom których nie widać, a bez ich pracy nie można by było zorganizować na taką skalę, tak pięknego festynu z okazji Dnia Dziecka.

DZIĘKUJEMY !

To była bardzo udana niedziela. Zapraszamy znowu za rok !