Dzień Dziecka w Kaliskach 2015r.

plakat dzień dziecka Kaliska

W niedzielę 31 maja 2015 r. Gminny Ośrodek Kultury w Kaliskach  wraz z Radą Sołecką Sołectwa Kaliska i Urzędem Gminy Kaliska zorganizowali dla dzieci z naszej gminy festyn z okazji Dnia Dziecka.

Organizatorzy zadbali o to, aby Dzień Dziecka różnił się od zwykłej niedzieli spędzonej w domu. Na licznie przybyłe dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Najmłodsi uczestnicy odnaleźli się w układaniu dużych, kolorowych klocków, a Ci troszkę starsi mogli skorzystać z toru dla mini samochodzików, zaś inni woleli skakać, na specjalnie do tego celu przygotowanym Euro Bungee i popisywać się swoimi akrobatycznymi umiejętnościami w powietrzu. W grach i zabawach, prowadzonych przez animatorów, wzięło udział dużo dzieci, które dzięki pomysłowości i dobrych chęci prowadzących, mogły uczestniczyć w fantastycznych zabawach i konkurencjach zręcznościowych. Za poprawnie wykonane zadania dzieci otrzymywały atrakcyjne nagrody ufundowane przez współorganizatora Radę Sołecką Sołectwa Kaliska, a wręczała je Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliskach- Mirosława Borucka. Szczególne podziękowania należą się naszym wolontariuszom Radosławowi Ciemińskiemu, który wykonywał przeróżne zwierzaki z balonów i rozdawał je wszystkim dzieciom, Angelice Kinowskiej wraz z Kasią Szarmach, za malowanie buziek u dzieci. Dziewczyny zrobiły tym prawdziwą furorę,  Dzieci ze Świetlicy terapeutycznej zatańczyły dla wszystkich dwa układy taneczne . Była też możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Tygryskiem  –  dużą maskotką, atrakcją tegorocznego Dnia Dziecka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również dmuchańce.

Urząd Gminy Kaliska przygotował stoisko z nagrodami dla dzieci za   wzięcie udziału w konkursie plastycznym Dni dla Natury 2000 w Gminie Kaliska pt. „EKO OBRAZ”. Uczestnicy konkursu odebrali   przy stoisku nagrody za wykonane prace, ufundowane specjalnie na ten cel.

To była udana niedziela. Zapraszamy znowu za rok .