Ferie zimowe w świetlicach wiejskich 2020Organizacja  czasu wolnego dla dzieci  i młodzieży na terenie gminy w czasie ferii zimowych.
1.
13,14,15,16,17 stycznia odbyły się zajęcia dla dzieci w świetlicy wiejskiej w Piecach.
Na zajęciach powstały m.in. barwne mydełka, eksperyment z tęczą na talerzu, wydrapywanka, gniotki z mąki czy bałwanki ze sztucznego śniegu. Dzieci wykonywały również własne karty do bajki kamischibai, maski karnawałowe a także prace z puchnących farb których efekt był niesamowity. Zajęcia zorganizowano dzięki pomocy Pana sołtysa oraz Rady Sołeckiej z Pieców, rodziców dzieci a także Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliskach.
Godziny zajęć: od 13:00 – 16:00
Liczba uczestników: 30
2.
 14,15,16 stycznia odbyły się zajęcia dla dzieci w świetlicy wiejskiej w Iwicznie.
Dla  dzieci z sołectwa IWICZNO i CZARNE. Wykonywaliśmy plakaty z krepy, maski karnawałowe zdobione piórkami i brokatem a także mini doświadczenia : tęcza na talerzu oraz eksperyment z tabletkami musującymi. Drugiego dnia wykonywaliśmy gniotki z mąki i balonów a także prace z plasteliny na plastikowych podstawkach. Ostatniego dnia wykonywaliśmy barwne i pachnące mydełka glicerynowe . Malowaliśmy również pejzaż zimowy pastą do zębów, ale dzieci najbardziej czekały na słodkie naleśniki.
Godziny zajęć: od 11:00 – 14:00
Liczba uczestników: 21
3.
14,15 stycznia odbyły się zajęcia dla dzieci w świetlicy wiejskiej w Bartlu Wielkim.
Pierwszego dnia wykonywaliśmy barwne mydełka oraz dwa eksperymenty: wędrująca woda oraz tęcza na talerzu. Przygotowaliśmy również podkład ze świecówek i tuszu potrzebne do wydrapywanki, a także wesołe ozdoby karnawałowe. Drugi dzień upłynął nam na lepieniu bałwanków z masy piankowej. Przygotowaliśmy naleśniki z dżemem. Dzieci wydrapywały też przepiękne pokazy fajerwerków na podkładzie ze świecówek. Wykonaliśmy też kolejny eksperyment z musującymi pastylkami. Stworzyliśmy również zimowy pejzaż z pasty do zębów. Pogoda tego dnia była przepiękna jak na styczeń, dlatego też resztę czasu spędziliśmy na zabawach ruchowych na dworze.
Godziny zajęć: od 11:00 – 14:00
Liczba uczestników: 7
 
 
4.
20, 21 stycznia odbyły się zajęcia dla dzieci w świetlicy wiejskiej w Cieciorce.
Wykonywaliśmy barwne mydełka glicerynowe, bałwanki ze sztucznego śniegu, gniotki, maski karnawałowe. Na zajęciach kulinarnych wspólnie przygotowaliśmy naleśniki.
Godziny zajęć: od 11:00 – 14:00
Liczba uczestników: 8
5.
20, 21 stycznia odbyły się zajęcia dla dzieci w świetlicy wiejskiej w Dąbrowie.
Pierwszego dnia wykonywaliśmy barwne mydełka glicerynowe, podkład do wydrapywanki oraz ozdoby karnawałowe na piku. Drugiego dnia natomiast powstał kolorowy plakat, laurki z plasteliny dla babci i dziadka, a także naleśniki z dżemem. Najlepsza zabawa jednak była ze sztucznym śniegiem, oraz eksperymentami.
Godziny zajęć: od 11:00 – 14:00
Liczba uczestników: 6
6.
23, 24 stycznia odbyły się zajęcia dla dzieci w świetlicy wiejskiej w Studzienicach.
Pierwszego dnia wykonywaliśmy mydełka glicerynowe, maski karnawałowe zdobione piórkami i brokatem oraz sztuczny śnieg i kolorowe gniotki. Drugiego dnia tworzyliśmy kreatywne prace z plasteliny, mini eksperymenty, a na koniec zajęcia kulinarne – wspólne przygotowanie naleśników z marmoladą.
Godziny zajęć: od 15:00 – 18:00
Liczba uczestników: 5