Festyn „Na Dach” w Płocicznie 2019

„Na dach” to temat przewodni festynu w Płocicznie, który organizowany jest w szczytnym celu, ponieważ prowadzona jest wtedy zbiórka pieniędzy na renowację kościoła filialnego w Płocicznie.
Podczas, gdy dorośli zajęci byli licytacją i smakowaniem potraw oraz wypieków przygotowanych przez Panie z sołectwa, my wraz z dziećmi aktywnie spędzaliśmy czas. Konkursy, gry i skoki na dmuchańcu sprawiły nam wiele przyjemności. Najmłodsi uczestnicy wysłuchali bajki zaprezentowanej w formie teatrzyku kamishibai pt. Jasna i Dersław – legenda z Kociewia zakupiona w ramach programu partnerstwo dla książki Biblioteka z książką Tu i Teraz. Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji i Kultury. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty garncarskie prowadzone przez rodzinę Akuszyńskich. Warsztaty dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu „Kultura – Interwencje 2019”.