Harmonogram zajęć wakacyjnych 2019

Rozpoczęliśmy dziś zajęcia wakacyjne w GOK Kaliska. Pierwszy dzień zajęć przyniósł ze sobą kilka nowości. Między innymi szybkie zajęcia ruchowe, prezentacje na temat układania Kostki Rubika oraz pierwsze kroki w układaniu tego fascynującego kolorowego sześcianu. Z przyjemnością stwierdzamy, że mamy bardzo utalentowane dzieci w naszej gminie. Już po pierwszych zajęciach bardzo dobrze sobie radziły w układaniu pierwszych prostych kombinacji np. krzyża. Zapraszamy do fotorelacji . 13 sierpnia 2019 r. odbyły się warsztaty z cyklu KOCIEWSKIE INTERWENCJE – Warsztaty ceramiczne. Na zajęciach powstają ceramiczne kostki Rubika. Warsztaty dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu „Kultura – Interwencje 2019”. Dnia 14.08.2019 wyjechaliśmy do Muzeum Garncarstwa Tradycyjnego Rodziny Arkuszyńskich w Polnicy. Dzieci brały udział w warsztatach garncarstwa i poznały dwie tradycyjne metody lepienia naczyń glinianych. Wszystkie przez siebie ulepione przedmioty mogły wziąć ze sobą do domu. Wszystkim dzieciom bardzo podobała się możliwość ulepienia sobie przedmiotów. Bardzo dziękujemy za gościnę i za bardzo ciepłe przyjęcie nas w Polnicy przez rodzinę Arkuszyńskich. Zapraszamy do fotorelacji. Wyjazd dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu KOCIEWSKIE INTERWENCJE 2019. Dnia 16.08.2019 przeprowadziliśmy zajęcia końcowe warsztatów ceramicznych-szlifowanie i malowanie do projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury – KOCIEWSKIE INTERWENCJE 2019 – warsztaty ceramiczne.
W ramach warsztatów powstały ceramiczne Kostki Rubika. Po intensywnej pracy ceramicznej, dzieci z przyjemnością zjadły podczas PIKNIKU na placu przy GOK, własnoręcznie wykonane kanapki i owocowe szaszłyki. Wszystkim bardzo smakowało jedzenie na świeżym powietrzu. Zapraszamy do fotorelacji.Podsumowując od wczoraj do dziś powstały m.in. warzywne Kostki Rubika, które zostały zjedzone ze smakiem, stempelki plastelinowe, wyklejana książka o najlepszych przygodach tegorocznych wakacji, zostały przeprowadzone ostatnie zajęcia z układania Kostki Rubika, a na koniec powstała kolorowa tęcza z krepy i pegaz.
W między czasie zajęcia urozmaicane były zabawami ruchowymi na świeżym powietrzu. Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem zdrowego jedzenia, wykonaliśmy z warzyw zawijane spring rollsy, które oczywiście dzieciaki wpałaszowały ze smakiem. A podróże na papierze w odległe galaktyki pozwoliły nam na trochę oderwać się od rzeczywistości. Zapraszamy do fotorelacji