Inicjatywy Lokalne 2020

Następnie przyszedł czas na opublikowanie Diagnozy – czytaj poniżej

Po opublikowaniu Diagnozy ogłosiliśmy nabór na Inicjatywy

Wczoraj odbyło się spotkanie z animatorką NCK Beatą Pawłowicz z potencjalnym wnioskodawcami i ich pomysłami. Pani Beata pomogła im zrozumieć intencje programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020 oraz nakierowała ich pomysły we właściwym kierunku jeżeli chodzi o kulturo twórczość zaprezentowanych pomysłów inicjatyw oddolnych.

Gminny Ośrodek Kultury w Kaliskach ma przyjemność poinformować, że w dniu 10.08.2020 roku dokonano wyboru Inicjatyw Kulturalnych w ramach ogłoszonego konkursu dla grup nieformalnych z terenu Gminy Kaliska. Miło nam poinformować, że wszystkie złożone Inicjatywy otrzymały dofinansowanie na łączną pulę środków 22 000 zł.
Nabór na Inicjatywy Kulturalne mógł zostać przeprowadzony dzięki otrzymaniu dofinansowania z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury +.
Poniżej prezentujemy listę wybranych do dofinansowania grup nieformalnych i serdecznie gratulujemy.
Lp. Nazwa grupy nieformalnej Tytuł inicjatywy Liczba punktów na łącznie 45 możliwych do uzyskania
1. Exodus Kultura żydowska w historii, świętach i tradycji. 34,66
2. Frankliny „Podziel się ze mną swoim talentem” 36,66
3. Rytm i muzyka SCOUTS-MUSIC-DRUMS 35,66
4. Książkomaniacy na dwóch kółkach
„Miejsca znane i nieznane w gminie Kaliska widziane z siodełka rowerowego” 25 Pokaż mniej

Dnia 27.08.2020 odbyło się spotkanie dotyczące podpisania umów z grupami nieformalnymi w ramach projektu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020 z Narodowego Centrum Kultury pod nazwą „Kultura na skrzydłach Pegaza”