IV Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Kaliska 2016

rsz_plakat_szachy

W dniu 22.05.2016 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w IV Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Kaliska, który odbył się w naszym Zespole Szkół Publicznych w Kaliskach – na pięknej, odnowionej sali gimnastycznej. W ciągu 8 – godzinnych zawodów rozegraliśmy 9 rund po 15 minut każdą.

Na samym początku uczestników przywitali Wójt Gminy Kaliska – Sławomir Janicki, Dyrektor ZSP w Kaliskach – Karol Gołąbek oraz sędzia Turnieju Szachowego – Tomasz Ciesielski. Na turniej przyjechało 43 uczestników z różnych stron, między innymi z Gdańska, Gdynii, Gniewu, Kartuz, Chwarzna oraz z Kalisk. Podział ze względu na wiek był bardzo zróżnicowany, rozpiętość wiekowa wahała się w granicach od 5 lat do 105 lat.

Każdy zawodnik z pierwszym miejscem w grupie wiekowej otrzymał puchar oraz drobny upominek. Dyplomy i nagrody otrzymali również pozostali zawodnicy.

Należy wspomnieć,że nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim. Pamięć Jerzego Dębińskiego inicjatora Otwartych Turnieji Szachowych została uczczona symboliczną minutą ciszy. Nie zapomnimy,że Pan Jerzy Dębiński zaszczepił w Nas pasje do gier stolikowych oraz gry w boule. Wedle życzenia Pana Jerzego pragniemy kultywować naukę gry w szachy wśród najmłodszych kontynuować organizację Turniejów Szachowych i utrzymywać je na jak najwyższym poziomie.

Podziękowania należą się w zasadzie wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji IV Turnieju Szachowego : zawodnikom, rodzicom, opiekunom, organizatorom: TKKF ” Rzemyk” oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Kaliskach, nie zapominamy także o partnerach, którym serdecznie dziękujemy : Urzędowi Gminnemu oraz Zepołowi Szkół Publicznych w Kaliskach. ’

Zadanie dofinansowano ze środków Powiatu starogardzkiego.

Herb_Powiatu_Starogardzkiego

Do zobaczenia za rok.