Kociewsko-Kaszubski Rajd Rowerowy.

 

 LINK DO FOTORELACJI Z RAJDU

https://photos.google.com/share/AF1QipPqFi0mZ5SOmFQCavIbtWMNvhC_cbkfxth-5BrtKh5KzWhh-Xij6qw85aYISK7pKA?key=bHFwTDNVam5aZW5JVGtFdkRvY19kOWFOSm9MVkhR

 

Zapraszamy na nowy rajd rowerowy 14-15 maja!

 

Już wkrótce, 14-15 maja, Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE zaprasza na pierwszą edycję zupełnie nowego rajdu rowerowego.

 

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE od wielu już lat organizuje Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy – mówi Piotr Kończewski, dyrektor Biura LOT KOCIEWIE – Coraz większe zainteresowanie regionem ze strony amatorów kolarstwa rekreacyjnego spowodowało, że w tym roku zdecydowaliśmy się wprowadzić do kalendarza imprez jeszcze jeden rajd na dwóch kółkach.

 

W ubiegłym roku pojawiła się inicjatywa organizacji rajdów integrujących sąsiednie regiony – i tak zorganizowano imprezę łączącą dwa brzegi Wisły: kociewski i powiślański. W tym roku jest kolejna, nowa propozycja: Kociewsko-Kaszubski Rajd Rowerowy. Start 14 maja zaplanowano z Kalisk, ok. godz. 10.00, spod Gminnego Ośrodka Kultury. A potem nieco ponad 50 kilometrów jazdy przez często nieznane zakątki pogranicza Kociewia i Kaszub – nocleg w szkole w Wielkim Klinczu. W niedzielę zaś, niecałe 50 kilometrów powrotne z Kaszub na Kociewie, do Kalisk.

 

Ci, którzy jeżdżą z nami od lat wiedzą, że na trasie są przygotowane drobne poczęstunki, wieczorem zaś ognisko. Uczestnicy zabierają ze sobą śpiwory i karimaty, ale cięższe bagaże przewozimy – kontynuuje Piotr Kończewski. Współorganizatorem rajdu jest Lokalna Organizacja Turystyczna SERCE KASZUB.Pierwsza edycja Kociewsko-Kaszubskiego Rajdu Rowerowego odbędzie się również dzięki wsparciu partnerów: Urzędowi Gminy Kaliska, Urzędowi Gminy Stara Kiszewa, Urzędowi Gminy Kościerzyna oraz Urzędowi Gminy Nowa Karczma. Zadanie to wspierane jest finansowo z budżetu Samorządu Powiatu Starogardzkiego oraz Samorządu Województwa Pomorskiego.

 

Zapisów można dokonać, osobiście, telefonicznie, bądź mailowo:

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE 

30 Stycznia 4

83-110 Tczew

tel. 58 531 37 41

info@kociewie.eu