Koncert Organowy 2015r.

rsz_plakat_koncert_organowy

W niedzielę dnia 26 lipca 2015 roku w Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kaliskach odbył się koncert organowy, jako koncert towarzyszący XVII Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Organowej, podczas, którego została zaprezentowana muzyka baroku. W zastępstwie za Larsa Blumenstein , który z powodu choroby musiał odwołać  swoje przybycie, wystąpił  Paweł Gruba .

Paweł Gruba – trąbka. W 2005 roku ukończył  Gdańską  Akademię  Muzyczną  im. S. Moniuszki w klasie trąbki prof. S. Pawłowskiego. Specjalizuje się głównie w repertuarze barokowym. Przez szereg lat był solista zespołu folklorystycznego 'Sierakowice’, z którym przemierzył niemal cala Europe z licznymi trasami koncertowymi. Obecnie jest kapelmistrzem kilku pomorskich zespołów  instrumentów dętych blaszanych. Jako solista koncertuje w kraju i za granica. Posiada nagrania radiowe, płytowe i telewizyjne.

Koncert  jak co roku poprowadził Gedymin Grubba.

Gedymin Grubba – organista, kompozytor, dyrygent. Jest dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Katedrze w Pelplinie Prezes Zarządu Fundacji Promocji Sztuki im. Gabriela Faure˝ w Gdańsku.

W trakcie koncertu zaprezentowano utwory takich kompozytorów jak:

  1. John Stenley Trompet tune – (trąbka)
  2. Bach – Tokat F- Dur – (organy)
  3. Marcello koncert a-mol – (trąbka)
  4. Zippolli – ofertorio – (organy)
  5. John Stenley – volontary – in A
  6. G. Bajamonti – sonata per organo – in F
  7. G. Telemann – concert As Dur – (trąbka)

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział oraz zapraszamy w przyszłym roku .