Koncerty Organowe „Lato 2016”

rsz_koncert_organowy

Gedymin Grubba (ur. 1981r.) – organista, kompozytor, dyrygent. Jest najaktywniej koncertującym polskim organistą. Koncertuje na wszystkich kontynentach. Rocznie wykonuje ok. 100 koncertów na całym świecie. Od 1996r. Gedymin Grubba wykonał łącznie ponad 1.000 koncertów na całym świecie! W swoim dorobku posiada kilkanaście pozycji płytowych, zrealizowanych także za granicą. Prowadzi również kursy mistrzowskie interpretacji muzyki organowej na całym świecie. Jest dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Katedrze w Pelplinie – jednej z największych obecnie imprez kulturalnych tego typu w Europie. Zasiada w jury konkursów organowych. Prezes Zarządu Fundacji Promocji Sztuki im. Gabriela Fauré w Gdańsku.

Gedymin Grubba także opiniuje oraz nadzoruje nowe instrumenty organowe i różnego zakresu renowacje oraz rekonstrukcje organów. Co do drugiego organisty czekam na informacje .

Ewelina Wojciechowska – to obecnie jedna z najlepszych sopranistek w Polsce. Solistka Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Regularnie występuje na najważniejszych scenach Polski i Europy wykonując pierwszoplanowe role operowe.