„Mieszkamy na Kociewiu” – warsztaty haftu kociewskiego

rsz_plakat_haft2

Kolejne warsztaty Haftu Kociewskiego już zakończone!

W piątkowe wieczory z początkiem października tj. 2 i 9 października 2015 roku odbyły się dwa spotkania warsztatowe podczas których  uczestniczki poznawały techniki z Haftu Kociewskiego.  Zajęcia pt. ”Mieszkamy na Kociewiu- warsztaty Haftu Kociewskiego” odbywały się w Izbie Izydora Gulgowskiego w Iwicznie w ramach realizacji rezultatu wskaźników do projektu pn. „Remont pomieszczeń Izby Izydora Gulgowskiego”.  Warsztaty przeprowadziła Pani Zdzisława Gulgowska, hafciarka z zamiłowania, która zajmuje się haftem już od 15 roku życia.  Pokazała Ona naszym Paniom i dziewczętom, które wzięły udział w warsztatach na czym polega haft kociewski i gdzie można wykorzystać jego elementy. Były to bardzo intensywne zajęcia, gdyż trwały tylko po 2 godziny. Panie co prawda chętnie wzięły się do pracy,   ale efektów końcowych  nie było widać od razu, gdyż jest to praca mozolna i potrzebująca czasu. Uczestniczki warsztatów poprosiły swoją instruktorkę, aby je któregoś jesiennego wieczoru ponownie odwiedziła i udzieliła kolejnych instruktarzy haftu. Miejmy nadzieję, że te spotkania odkryły ukryte talenty w Paniach i będą one kontynuować  zaczęte hafty, a w przyszłości  pojawią się nowe prace  na wystawach w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliskach.

Sp. J.Sz.

Zajęcia zrealizowano jako wskaźnik rezultatu do projektu pn. „Remont pomieszczeń Izby Izydora Gulgowskiego”.