Narodowe Czytanie „Quo vadis ” 2016

rsz_mole_ksiazkowe

Narodowe Czytanie „Quo vadis” w Gminnej Bibliotece Publicznej, GOK w Kaliskach
Dnia 02.09.2016 Gminna Biblioteka Publiczna, GOK w Kaliskach wzięła udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu – Narodowe Czytanie. Głównym celem tego projektu jest popularyzacja czytelnictwa i wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. W tym roku w internetowym plebiscycie zwyciężyła powieść historyczna „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Do wspólnego czytania zaprosiliśmy mieszkańcy Kalisk , młodzież z ZSP w Kaliskach oraz uczestników ŚDS w Kaliskach. Serdecznie dziękujemy nauczycielom i opiekunom za udział w naszym spotkaniu.
Szczególnie serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy włączyli się w akcję „Narodowe Czytanie”, udział wzięli :
Sporządziła: W.Z.