Noc Bibliotek

Impreza pn.  ” NOC BIBLIOTEK ”   dla  dzieci i młodzieży w wieku szkolnym . Uczestnik powinien dostaczyć  zgodę rodzica na uczestnictwo.

Noc bibliotek, której kolejna, ogólnopolska edycja odbyła się pod hasłem „czytanie porusza”, okazała się wspaniałą okazją do zorganizowania spotkania z dziećmi ze szkoły podstawowej. Ta kameralna impreza odbyła się dziewiątego czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliskach, a opiekunem i przewodnikiem po świecie literatury była pani Dominika Fijał.

Wspólnie z dziećmi obejrzeliśmy film „Osobliwy dom pani Peregrine” zekranizowany na podstawie książki o tym samym tytule autorstwa Riggs Ranson.

Popcorn i cola okazały się niezawodnym sposobem na oddanie kinowej atmosfery, a mrok rozświetlony jarzącymi się płomieniami świec rewelacyjnie podkreślał nastrój tajemnicy i grozy bijącej z ekranu. Dzieciaki były zachwycone i zainteresowane rozmowami o książkach, które toczyły się przed i po zakończeniu emisji filmu.

Na dobranoc wspólne zabawy przy stole, dzielenie się wrażeniami z tego literacko filmowego seansu i zabawa tematyczna z „kapsułami czasu”, w których zamknięte zostały dziecięce marzenia… Ech, co to była za noc!