Spotkanie Andrzejkowe dla dzieci i młodzieży w Iwicznie 2015

rsz_plakat_andrzejki_iwiczno

Zabawy andrzejkowe już za nami

W sobotę 28 listopada 2015 r., w Iwicznie odbyła się zabawa Andrzejkowa dla  dzieci i młodzieży z tegoż sołectwa. Zabawa Andrzejkowa została zorganizowana przez Radę Sołecką Sołectwa Iwiczno oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kaliskach. Dzieci wraz z opiekunami bardzo licznie przybyły na imprezę,  na której  atrakcji nie brakowało. Wszyscy  bardzo chętnie brali udział w zabawie, oraz we wszystkich wróżbach związanych z tradycjami andrzejkowymi. Każdy z uczestników był ciekawy, co czeka go w niedługiej przyszłości, w czym pomagało niewątpliwie lanie wosku, numerologia, znaczenie przedmiotów, wyścig bócików i inne.  W celu uświetnienia całego spotkania Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Iwiczna przygotowały dla dzieci poczęstunek w postaci frytek, które rozeszły się w mgnieniu oka. Zaś Sołtys Franciszek Szandrach wraz z Radą Sołecką przygotował  słodki poczęstunek dla wszystkich przybyłych gości, oraz nagrody dla dzieci, które brały udział w konkursach i tradycyjnych wróżbach. Zabawa bardzo się udała.

Dziękujemy wszystkim mamom, które tak chętnie pomagały w przygotowaniach i organizacji imprezy, i zapraszamy już za rok.

Zabawa odbyła się, jako wskaźnik rezultatu do projektu pn.” Zagospodarowanie centrum wsi Iwiczno wraz z modernizacją świetlicy wiejskiej.”