Spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią

24.04 odbyło się spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią. Publicysta jest nie tylko osobą, którą znamy ze szklanego ekranu i programu „Mam talent”, ale człowiekiem angażującym się w pomoc charytatywną. Szymon Hołownia założył: białostocki oddział fundacji „Pomoc Maltańska”, w kwietniu 2013 roku fundację Kasisi, rok później fundację Dobra Fabryka. Dziennikarza kojarzymy również z propagowania idei chrześcijańskich, o których pisze w swoich licznych książkach. Spotkanie organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Kaliskach pt. „Biblioteka z książką tu i teraz” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Partnerstwo dla Książki”. Dzięki temu mieliśmy okazję, by posłuchać, co ma do powiedzenia Szymon Hołownia na temat swojej najnowszej publikacji „Boskie zwierzęta”. Publicysta równie fascynująco opowiadał o swojej działalności charytatywnej, jak i o tym, dlaczego tak istotne jest dbanie o przyrodę i co grozi nam, jeśli nie zaczniemy myśleć o ekologii. Chętnych, by posłuchać znanego autora nie brakowało. Sala wypełniona była po brzegi, pojawili się też goście z dalszej okolicy. Pisarz chętnie odpowiadał na zadane pytania i jednocześnie pokazywał, w jaki sposób można odmienić nieco swoje życie, by otworzyć się na człowieka potrzebującego pomocy. Jeden z uczestników spotkania wylosował książkę „Instrukcja obsługi solniczki”. Na koniec można było zdobyć autograf pisarza. Kolejka była bardzo długa, ale każdy cierpliwie czekał na swoją kolej, ponieważ można było zamienić parę zdań z autorem. Mamy nadzieję, że spotkanie okaże się inspirujące dla uczestników spotkania, podobnie jak książki Szymona Hołowni.

Dystrybucja wejściówek

Szanowni Państwo, już od najbliższego poniedziałku tj.  1 kwietnia 2019 od godz.10:00, w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliskach- Biblioteka           (ul. Długa 18) rozpocznie się dystrybucja bezpłatnych wejściówek na spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią

Serdecznie zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek!

Zarządzenie nr 9 2019 w sprawie wprowazdenia regulamin u wejsciówek