Turniej Sołectw 2015r.

rsz_plakat_turniej_sołectw

W sobotę 12 grudnia 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliskach odbył się Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Kaliska. W turnieju wzięło udział wszystkie osiem sołectw z całej gminy Kaliska: Bartek Wlk., Cieciorka, Czarne, Dąbrowa, Iwiczno, Kaliska, Piece i Studzienice .

Każda sołecka drużyna liczyła po trzech zawodników .Turniej otworzyła Pani Dyrektor GOK Mirosława Borucka.

Poniżej przedstawiamy konkurencje w jakich drużyny brały udział:

  1. Rajd po sołectwach gminy Kaliska, odpowiedzi na pytania wiedzowe.
  2. Warkocz królewny
  3. Rodzinny spacer
  4. Sprzątająca Pani Jesień
  5. Kowboje w Kaliskach

Turniej dostarczył wszystkim wiele  śmiechu oraz sportowych emocji. W zawodach można było zobaczyć  wielkie zaangażowanie oraz poświęcenie o każdy punkt. Turniej rozgrywany był na wysokim, wyrównanym poziomie a poszczególne sołectwa kończyły konkurencje z przewagą tylko niewielu punktów. Wszystkim uczestnikom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair –play w jakim rozgrywane były zawody.

W przerwie między konkurencjami zawodnicy i kibice posilali się  przygotowanym specjalnie na tą okazję smalcem z ogórkiem i swojskim chlebkiem oraz  ciepłą kiełbaską.

Po zsumowaniu wszystkich konkurencji klasyfikacja XI Turnieju Sołectw o Puchar Wójta Gminy Kaliska przedstawia się następująco:

I miejsce – Piece

II miejsce – Studzienice

III miejsce – Dąbrowa

Wielkie podziękowania należą się wszystkim sołectwom za wspaniałą zabawę i za udział w Turnieju.

Serdecznie Zapraszamy za rok !