WAKACJE 2015

Zajęcia letnie

Zajęcia w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliskach oraz Świetlicy Terapeutycznej dobiegły końca.   Trwały od 26 czerwca  do 31 sierpnia 2015r Z naszych atrakcji korzystało średnio 30 dzieci z  Gminy Kaliska. Zajęcia letnie zostały przeprowadzone w oparciu o szczegółowy harmonogram gdzie każdego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji. Wśród nich: wycieczki piesze połączone z ogniskiem, tańce, wspólne śpiewy przy gitarze, zajęcia plastycznych, na których robiliśmy różne dzieła. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kulinarne, na których  przygotowywaliśmy wiele smacznych potraw: pizzę, gofry, sałatkę owocową, własne chipsy oraz zapiekanki.

Wśród atrakcji dla dzieci i młodzieży  były również wycieczki:

– do Bartla Wielkiego,  gdzie ugościła nas bardzo miło Pani Bożena Tuszkowska- mama Darii, następnie udaliśmy się do Gawry przy starej szkole na pyszne ognisko z kiełbaskami. Nie zabrakło zabaw i innych równie ciekawych atrakcji.

– do Kina Cinema City w Starogardzie Gdańskim na film pt.  „Minionki”

– do „Polskich Ogrodów Ozdobnych Frank- Raj” we Franku.

Dzieci  i młodzież z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w  zorganizowanych  letnich zajęciach. Razem stworzyły przyjemną i domową atmosferę, co sprawiło, że wspólna praca dała nam  wiele przyjemności i satysfakcji. Uczestnicy zajęć skorzystali  również z zajęć organizowanych  w ramach projektu pt. „Wakacyjny miesiąc w świecie dinozaurów”, gdzie głównym motywem był dinozaur. Jako nagroda  za uczestnictwo w zajęciach i całym projekcie  była wycieczka do Dinoparku w Malborku.

Serdeczne podziękowania należą się rodzicom oraz opiekunom  za  zaufanie i  zaangażowanie.

Wakacje minęły szybko i czas wracać do szkoły, ale ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami, dzięki czemu będzie okazja do ponownego spotkania.

Op. Radek Ciemiński