Wernisaż K.Kujawski i przyjaciele

kkujawski

W dniu 17.04.2015r. odbyło się otwarcie Wernisażu pt. Kazimierz Kujawski i przyjaciele. Wystawę rozpoczęła Pani Dyrektor Mirosława Borucka witając przybyłych gości, następnie Pani Monika Burdukiewicz-Miszewski przedstawiła zespół muzyczny  ze Skarszew oraz program części artystycznej wystawy. Na wernisażu obecni byli Wójt Gminy Kaliska Sławomir Janicki wraz z małżonką oraz Burmistrz miasta Czarna Woda Arkadiusz Gliniecki. Podczas otwarcia wernisażu została przedstawiona sylwetka Kazimierza Kujawskiego i jego przyjaciół: Michała Ostoi-Lniskiego, Błażeja Ostoi-Lniskiego , Jakuba Ostoi-Lniskiego, Marii Ostoi-Lniskiej, Edwina Jasińskiego, Barbary Tilsen i Zbigniewa Szyfelbeina. Prezentowane prace powstały w ostatnich 30 latach.Pan Kazimierz pasjonuje się pejzażem kociewskim, w jego pracach możemy obserwować niezwykłą wrażliwość, subtelność w pokazywaniu pejzażu, zabawy ze światłem, kolorem i formą.  Pan Kujawski obok malarstwa zajmuje się również  pisaniem wierszy. W koncercie poezji Kazimierza Kujawskiego zostały zarecytowane wiersze pt.:   „Mamo” i „Dla Emi”-recytowała Lucyna Chwała, „Spotkanie” i „Przypadek  mój czy twój”- recytowała Ewa Czeplina – Kozicka, „Wstyd” i „Bez uogólnienia”- recytowała Magdalena Jeleniewska, „Ciekawostka” i  „Jak zawsze”- recytował Mateusz Gołuński. Publiczność nagrodziła  koncert gromkimi brawami.  Koncert podzielony był na dwie części, pomiędzy którymi odbyło się losowanie, które poprowadziła Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliskach Mirosława Borucka.7 nagród zostało ufundowanych na losowanie przez Kazimierza Kujawskiego, Michała Ostoję-Lniskiego i Edwina Jasińskiego.

Po części oficjalnej zaproszeni goście przy słodkim poczęstunku mogli obejrzeć wystawę oraz porozmawiać z autorami prac. Prace można będzie  oglądać do 30.04.2015r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliskach.

Wernisaż ten dostarczył twórcom satysfakcji, że to po raz kolejny mogą się podzielić swoim dorobkiem artystycznym, który dostarczył publiczności wiele niezapomnianych wrażeń i jak co roku cieszył się będzie dużym zainteresowaniem publiczności.