Wycieczka do Frank-Raju

Wycieczka do Frank- Raju

W dniu 24 sierpnia 2015 obyła się wycieczka piesza do Ogrodów Ozdobnych  „Frank –Raj” we Franku w ramach  letnich zajęć dla dzieci w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliskach

O godzinie 11:00 sprzed budynku GOK w grupie wyruszyliśmy do Franku. Grupę wycieczki powitała  Pani Wanda Kopciowska- właścicielka oraz pracownik.

W pierwszej kolejności zwiedziliśmy   repliki Polskich  Ogrodów Ozdobnych- w pomniejszonej skali, wybranych najpiękniejszych ogrodów polskich w ich rozwoju historycznym. Rekonstrukcji tej dokonano na podstawie oglądu wybranych zachowanych ogrodów charakterystycznych dla minionych epok lub na podstawie zachowanych w dokumentach opisów i rysunków.

Uczestnicy wycieczki z zaciekawieniem spoglądali na przeróżne  krzewy i rośliny, a także zabytkowe przedmioty: zegar, rower, samochód. Najwięcej przyjemności sprawiły labirynt z wieżą  oraz Mini Zoo, gdzie można było zobaczyć żółwie, kozy oraz inne ciekawe  zwierzątka. Drugim etapem naszej wycieczki był plac zabaw, gdzie wszyscy korzystali z huśtawek, rowerków, hulajnóg oraz wielu innych atrakcji.

Serdecznie dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Kaliskach za wsparcie finansowe przy realizacji  tej wycieczki.

 

Radosław Ciemiński, Angelika Kinowska