Zabawa Karnawałowa

Plakat zabawa karnawałowa

Jak co roku na koniec karnawału i blisko Święta Zakochanych WALENTYNEK  Gminny Ośrodek Kultury w Kaliskach zorganizował  Zabawę Karnawałową dla mieszkańców Gminy Kaliska. W tym roku przygrywał nam skoczne rytmy zespół TOAST.

Impreza rozpoczęła się od spokojniejszych utworów, tak, aby sił starczyło do samego końca.Dla wszystkich ważnym przeżyciem były konkursy poprowadzone przez leaderkę zespołu. W rytm utworu Y.M.C.A. Village  People  wszyscy tańczący ustawili się w dwa rzędy, tak aby poprawnie odtworzyć pokazywane  przez prowadzącą ruchy w rytmie disco z lat 70.

Nie zabrakło też tradycyjnego pociągu, tak zawsze lubianego przez bawiących się gości. W następnym konkursie  trzeba było wykazać się nie lada wiedzą ze  znajomości przeróżnych rodzajów tańca z odległych krańców Europy i świata.

Punktem kulminacyjnym zabawy była sprzedaż słodkich serduszek , której dochód przeznaczony został na szczytny cel, a mianowicie na wsparcie naszych dzieci w szkole i przedszkolu w Kaliskach. Udało nam się sprzedać wszystkie przygotowane serduszka.

Ostatnim punktem zabawy był konkurs na króla i królową balu. Do konkursu zgłosiło się 10 par z, pośród, których szanowne jury w osobie Kuby Wojewódzkiego wraz ze swoimi pomocnicami Agnieszką Chylińską z prawej i z lewej Elżbietą Zapendowską po zaciętej walce wyłoniło zwycięską parę, którą zostali w tym roku państwo Gołąbkowie.