Zajęcia wakacyjne w GOK 2018

Relacja z WAKACJI Z GOK

Tegoroczne wakacje rozpieszczają nas pogodą, więc i my postanowiliśmy zadbać o potrzeby najmłodszych. W tym roku w dniach od 13 do 24 sierpnia odbyły się wakacje z robotami. Uczestniczyło w nich 21 dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Tegoroczne zajęcia skupione były wokół zajęć plastycznych oraz robotów w związku z realizowanym przez nas projektem:  Zakończenie wakacji z robotami pn.: „Kreatywnie i przyjemnie – zajęcia plastyczne, happening oraz warsztaty” projekt finansowany ze środków Działaj Lokalnie, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

W pierwszym tygodniu tworzyliśmy prace plastyczne wykorzystując do tego m.in. nakrętki, kartony, rolki od papieru. Malowaliśmy wyobrażenie o świecie robotów na folii przezroczystej, robiliśmy kolaż a przy okazji poznawaliśmy nowe gry i zabawy oraz piosenki. Wszystkie prace wymagały od dzieci pomysłowości oraz kreatywności. Znalazł się również czas na „coś pysznego”- lody, tęczowy kisiel, popcorn itd.

W piątek wybraliśmy się na wycieczkę rowerową do Cieciorki, gdzie ugościła nas pani Agnieszka. Mogliśmy pobawić się na placu zabaw i zjeść pyszną kiełbaskę z ogniska.

W kolejnym tygodniu zajęć ponownie zabraliśmy się za tworzenie robotów, tym razem przy pomocy figur geometrycznych oraz folii aluminiowej. Do pomocy przybył także Teatr Barnaby z Gdańska prowadząc warsztaty tworzenia lalek i opowiadając o tworzeniu marionetek. Każdy z uczestników mógł również sprawdzić jaką sztuką jest kierowanie taką lalką. W czwartek uczestniczyliśmy w happeningu razem ze Środowiskowym Domem Samopomocy i dziećmi z Dyskusyjnego Klubu Książki, który zakończył się otwarciem minibiblioteki. Teatr Barnaby wystawił spektakl pt.: „Czerwony Kapturek” w wesołej wersji a my mogliśmy pochwalić się naszą dwutygodniową pracą nad robotami. Odbył się także pokaz robotów. To by dzień pełen wrażeń.

W ostatnim dniu pojechaliśmy na wycieczkę autokarową do Kaszubskiego Parku Etnograficznego im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich razem z uczestnikami warsztatów dotyczących stworzenia gry terenowej : „Szlakiem Izydora Gulgowskiego”. Uczestniczyliśmy w zajęciach „Malarstwo na szkle” oraz zwiedzaliśmy skansen założony przecież przez naszego karana, pochodzącego z Iwiczna- Izydora Gulgowskiego. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za rodzinną atmosferę i życzymy spokojnego powrotu do szkoły.