Zakończenie rozgrywek BOULE 2015

Letnie Rozgrywki w boule o Puchar Wójta Gminy Kaliska w 2015roku.

Czwarta Edycja rozgrywek w boule o Puchar Wójta Gminy Kaliska przeszła do historii. Rozgrywki rozpoczęły się w dniu 14.06.2015 roku i zakończyły się w dniu 26.09.2015 roku. Zgodnie z regulaminem rozgrywki prowadzone były na boiskach do gry w boule we Franku oraz w czasie festynu Sołectwa Dąbrowa w dniu 11.07.1015 oraz festynu z okazji Dni Kalisk w Kaliskach dniu 25.07.2015 roku. Wyniki z turniejów w czasie festynów były zaliczane do klasyfikacji o puchar Wójta dla tych zespołów, które zgłosiły swój udział w rozgrywkach o puchar Wójta. Początkowo w rozgrywkach brało udział 8 zespołów. Zespoły się zmieniały oraz odstępowały od rozgrywek i sumarycznie w różnych etapach uczestniczyło w rozgrywkach 9 zespołów Po regulaminowym terminie zgłaszania zespołów tj. po 31.07.2015 roku pozostało 7 zespołów, które uczestniczyły w rozgrywkach do końca. W czasie od 14.06 do końca rozgrywek przeprowadzono 17 spotkań turniejowych w soboty oraz niedziele poszczególnych tygodni letnich.

Rozgrywki były spotkaniami zespołów, które mimo prowadzonej rywalizacji zachowywały pełen szacunek dla siebie wzajemnie tworząc atmosferę spotkania koleżeńskiego, wręcz rodzinnego z żartem i humorem. Miło było prowadzić rozgrywki w przyjemnej atmosferze oraz obserwować postępy w samej grze.

Ostatecznie z przewagą 16 punktów nad drugim zespołem Puchar Wójta Gminy Kaliska za rok 2015 w Boule zdobył czwarty raz zespół w składzie Mariusz i Karol Tuszkowscy i Mariusz Rozmanowski wynikiem 46 pkt. Wręczenia pucharu dokonał osobiście Wójt Gminy Kaliska Pan Sławomir Janicki w dniu 04.10.2015 roku na boisku we Franku, co zostało uwiecznione na fotografii. Kolejno miejsca zajęli

2 miejsce – 30 pkt.:

Henryk Ostanówka – Kaliska

Fabian Ostanówka – Kaliska

Andrzej Ostanówka – Kaliska,

3 miejsce – 24 pkt.:

Paweł Operacz – Frank

Patryk Grzegorczyk – Frank,

4 miejsce – 22 pkt.:

Rafał Symonowicz – Płociczno

Andrzej Grzywacz – Piece,

5 miejsce – 21 pkt.:

Jan Neugebauer – Dunajki

Eugeniusz Grzywacz – Dunajki

Wiesław Chyliński – Dunajki,

6 miejsce – 20 pkt.:

Mirosław Goncz – Starogard Gdański

Mieczysław Piankowski – Frank

Beata Piankowska – Frank,

7 miejsce – 20 pkt.,:

Paweł Neugebauer – Dunajki

Adam Roman –Dunajki

Patryk Rożek – Dunajki.

Uczestniczy rozgrywek otrzymali nagrody rzeczowe za udział w rozgrywkach oraz pamiątkowy dyplom.

Jako organizator składam podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w rozgrywkach, gratuluję osiągniętych wyników, dziękuję władzom sołectwa Dąbrowa, GOK i Gminy Kaliska za pomoc w organizacji, zrozumienie i popieranie takiej organizacji oraz wykorzystania istniejących boisk do gry w boule. Przeprowadzono czwartą edycję rozgrywek i należy wyrazić nadzieję oraz życzenie, aby w latach następnych zasięg tej zabawy i rekreacji uległ poszerzeniu. Jako organizator dołożę wszelkich starań do osiągnięcia tego celu tj. rekreacji, zabawy i odrobiny rywalizacji na powietrzu, na boisku przy wspaniałej do tego grze w boule. Dodatkowo proszę o uwagi dotyczące organizacji rozgrywek. Wyrażam nadzieję, iż w roku przyszłym do rozgrywek zapiszą się zespoły mieszane oraz damskie, co uczyni te rozgrywki bardziej ciekowymi. Pragnę przekazać gratulacje i podziękowania Dyrekcji Szkoły w Kaliskach, Wasz uczeń tj. Karol Tuszkowski i Mariusz Rozmanowski zdobyli Puchar Wójta Gminy Kaliska w Boule za rok 2015.

Jerzy Dębiński

Wręczone nagrody uczestnikom podczas podsumowania sezonu 2015 Letnich rozgrywek w Bolue zostały zakupione w ramach otrzymanego dofinansowania z Powiatu Starogardzkiego.

„Zadanie dofinansowano ze środków Powiatu Starogardzkiego w Starogardzie Gdańskim.”

Herb_Powiatu_Starogardzkiego