Dzień Kobiet 2020

Dnia 04.03.2020 w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliskach miał miejsce koncert z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Koncert pn. Dzieci Kwiaty połączył działania trzech placówek naszej Gminy a mianowicie ŚDS Kaliska wraz ze swoimi podopiecznymi, PSP Kaliska wraz z uczniami i GOK Kaliska. Na początku żeby wprowadzić publiczność w temat koncertu kilka słów o historii Ruchu Dzieci Kwiatów przytoczyła Monika Burdukiewicz-Miszewski oraz powitała wszystkich przybyłych gości, Pana Wójta, Pana Przewodniczacego wraz z małżonkami, kierownik ŚDS Kaliska Iwonę Ciemińską, Dyrektor GOK Kaliska Mirosławę Borucką, wszystkich obecnych radnych i prezesów stowarzyszeń. Podopieczni ŚDS Kaliska i uczniowie PSP Kaliska przygotowali 11 utworów o tematyce romantycznej, śpiewanych specjalnie dla przybyłych pań na sali. Podopieczni ŚDS Kaliska pod kierunkiem Moniki Miszewskiej zaśpiewali 7 utworów i jeden wspólny z uczniami PSP Kaliska. 3 utwory zaśpiewały dzieci z zespołu wokalnego przy PSP Kaliska pod kierunkiem Katarzyny Eliasz. Dziewczęta z grupy tanecznej przy PSP Kaliska pod kierunkiem Joanny Linda zatańczyły układ choreograficzny do utworu „O mnie się nie martw”. Całość koncert prowadził Przemek z grupy Radosnych.Po koncercie nastąpiło wręczenie kwiatów przez Pana Wójta Sławomira Janickiego i Pana przewodniczącego Rady Gminy Zbigniewa Szarafina. Panowie złożyli też życzenia wszystkim paniom. Po odśpiewaniu jednego bisu wszyscy zostali zaproszeni do FOTO BUDKI przygotowanej specjalnie na tą okazję przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliskach. Każdy miał możliwość zrobienia sobie śmiesznego zdjęcia w busiku z epoki Dzieci Kwiatów.