Ferie zimowe w Gminnym Ośrodku Kultury już za nami.

rsz_skmbt_c25215012014430

Za nami kolejne ferie w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliskach oraz Świetlicy Terapeutycznej w Kaliskach. W zajęciach codziennie uczestniczyło około 40 dzieci. Dzielnie wytrwaliśmy ze sobą przez dwa tygodnie. Zaczęliśmy od poznania się ze sobą
i tańców połączonych z zabawami integracyjnymi. Każdego dnia wychodziliśmy na spacer po okolicach Kalisk, co sprawiało nam wiele radości i pozwoliło dotlenić nasze umysły. Graliśmy w gry planszowe, tenisa stołowego, zabawę krzesełkową oraz w „Oczko”, co sprawiło dzieciom najwięcej frajdy, pojawił się również X-BOX oraz zajęcia komputerowe, ponieważ odpowiednie używanie ich jest jak najbardziej potrzebne w rozwoju dziecka. Zagościł u nas także teatr Art-Re z Krakowa, który przedstawił spektakl, pt. „ Pchła krętaczka” . Każde z przeprowadzonych zajęć miało na celu zintegrowanie środowisk wiekowych, ale również urozmaicenie ferii dzieciom z terenu Gminy Kaliska.

Dzieci uczestniczące w zajęciach nauczyły się również małego kucharzenia. Na pierwszym spotkaniu kulinarnym robiliśmy słodkie koktajle i gofry, które później skosztowaliśmy ze smakiem. Kolejne zajęcia poświęciliśmy na przygotowanie pizzy, co było wielką niespodzianką dla dzieciaków, które mogły wygniatać ciasto, trzeć ser, a także wykładać składniki na ciasto, po włożeniu pizzy do pieca, przy pomocy prowadzących, zasiedliśmy do skosztowania naszego małego dzieła.

Nie zabrakło u nas zajęć plastyczno-technicznych. Wykonaliśmy masę pięknych prac używając przy tym wielu technik. Wykonaliśmy anioły na konkurs organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Kaliskach – Gminną Bibliotekę Publiczną pt. „Dobre Anioły”. Dzieci przygotowały także maski na bal karnawałowy, w których w przed ostatni dzień wystąpiły podczas wspólnej zabawy. Poza tym wykonywaliśmy prace plastyczne z gazet oraz kolorowe walentynki.

Podczas „Aktywnych Ferii” odbyły się dwa konkursy z nagrodami. Pierwszy z nich to „Mam Talent”, na którym dzieci występowały na scenie i pokazywały swoje zdolności muzyczne, wokalne oraz recytatorskie. Drugi konkurs to „Mini Playback Show”, gdzie dzieci miały za zadanie naśladowanie znanych artystów ze świata show-biznesu.

12 lutego w ścianach Gminnego Ośrodka Kultury odbył się bal karnawałowy , na który przybyli rodzice z dziećmi oraz uczestnicy zajęć Aktywne Ferie. Były wspólne tańce, wybór Miss i Mistera balu oraz konkurs na najładniejszy strój karnawałowy. Miłą niespodzianką zarówno dla prowadzących jak i dzieci był prezent od Pani Ewy Osowickiej, mamy Pawła, która podarowała dla dzieci 60 pączków na nasz Tłusty Czwartek. Serdecznie dziękujemy Pani Ewie za niezwykle miły gest.

Ostatniego dnia ferii tj. piątek 13.02.15 pojechaliśmy na basen w Kościerzynie. Mówi się, że piątek trzynastego jest pechowy, ale dla nas wszystkich dzień ten był udany. Już o 9 rano wyruszyliśmy z Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliskach do Kościerzyny. Tam przez dwie godziny bawiliśmy się w Aqua Parku, po czym udaliśmy się na pyszny obiad. Pełni siły ruszyliśmy do domu, gdzie wróciliśmy cali i zdrowi.

Serdeczne podziękowania chcielibyśmy skierować do p. Moniki Beling oraz wolontariuszy, którzy wspomagali nas podczas zajęć, bez ich pomocy byłoby nam trudno. Dziękujemy również wszystkim dzieciom, które uczestniczyły w zajęciach i rodzicom za ich przyprowadzanie, mamy nadzieję, że spotkamy się już za rok w tym samym lub szerszym składzie. Ogromne podziękowania należą się również Gminnej Komisji Problemowej i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Kaliskach za wsparcie finansowe.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Radosław Ciemiński, Angelika Kinowska