DKK dla dorosłych

29.01.2020 r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu dla Dorosłych. Tym razem omawialiśmy powieść trudną, nietuzinkową, kontrowersyjną – „Kuratora” Zbigniewa Kruszyńskiego.
Opinie o samej książce były bardzo zróżnicowane – od stylistycznego arcydzieła do opisu żałosnej karykatury mężczyzny. Autor byłby zachwycony naszymi spostrzeżeniami – tak drobiazgowo omówiliśmy każdy aspekt postępowania głównego bohatera. Niektórzy litowali się nad jego samotnością, inni wręcz przeciwnie – oburzali się jego zachowaniem. Psychika, motywy i decyzje tytułowego kuratora zostały rozebrane na części pierwsze.
W czasie dyskusji padły pytania pozornie niezwiązane z lekturą: Co zabrała nam komuna? Czy portale randkowe w epoce Tindera są przeżytkiem? Czy samobójstwo jest aktem odwagi czy tchórzostwa? Bardzo się cieszymy, iż zyskaliśmy nowego członka DKK – jego spostrzeżenia pozwoliły spojrzeć na całość z męskiego punktu widzenia.
Zapraszamy na następne spotkanie, które odbędzie się 12 lutego 2020 r. o godz. 17, będziemy omawiać książkę Alice Munro „Drogie życie”.