Koncert zespołu AKORD z Kalisk I Rhythm Booze & Partners z Reinfeld 2016

 

rsz_zdjecie_reinfeld

poniżej link do fotorelacji

https://www.facebook.com/gokkaliska/photos/ms.c.eJxFkNsNxEAIxDo6MTs8~_2~;sFDaQX8sYBHCyaAwxIit~;uCDQwPUFGghUOmXBeYxyDnC~;hg0oaQBMVPgA~_7YgmW7H5ANt5ESN0ltkoma9xXRB8F56BiSfKHKNQoOIBR3NbbjcBqfhZj2CucPPNbAGtQ3Og1z7QeryB741RMg~-.bps.a.1128934160532019.1073742032.832400490185389/1128935370531898/?type=3&theater

1 października 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliskach o godzinie 17.00 wystąpi 10 osobowy zespół Rhtyhm, Booze & Partnerzy z miasta partnerskiego Reinfeld.

Zespół składa się z muzyków zamieszkujących miejscowości  Reinfeld i Lübeckę. od ponad 29 lat istnieje w prawie nie  zmienionym składzie.  Zespół gra znane covery latynoskiego rocka, reggae  miedzy innym klasyki rocka SANTANY , Joe Cokera i Willy DeVille, jak i również aktualnej kapeli  rocka meksykańskiego  Manya.

Mówią  o sobie że najważniejsza jest dla nich muzyka i rytm, które zawsze były dla nich inspiracją do wspólnego muzykowania. Wokalista zespołu Gerd Hermann zachwyca swoją niepowtarzalną barwą głosu, gitarzysta Bernd Blankenburg i perkusista Rolf Hanf, których wiąże długa zawodowa i muzyczna przyjaźń. Lider zespołu  i gitarzysta Burghart Trepkau występował już jako nastolatek z basistą Egonem Deppnerem  na scenie bardzo znanego hamburskiego klubu „Starclub”. Holger Böhm pianista zespołu posiada również duże doświadczenie w swoim fachu. Rytmu w muzyce trzyma Richard Berkowski na bębnach. Tą umiejętność doskonalił jako lider grupy „Zuschläger”.

Przysłowiową kropką nad „I” są trzy wokalistki drugoplanowe: Heike Schmidt, Irmi  Mussack i Britta Lammert.

Zespół Rhtyhm, Booze & Partnerzy w Kaliskach będzie występować po raz pierwszy, ale już po raz trzeci będzie to koncert poza granicami Niemiec. Pierwszy raz grali we Francji, w mieście partnerskim St.Pryvé koło Orleanu. Przed paru laty koncertowali  w Warszawie na kongresie nauczycieli Języka Niemieckiego. Niektórzy  mieszkańcy Kalisk mieli okazję poznać zespół, a szczególnie ci którzy biorą czynny udział w wymianie polsko-niemieckiej.  W 2014 roku zespół grał dla nich w Hotelu pod Lipami w Ratzbeku.

Gerd Hermann jest przewodniczącym rady miasta Reinfeld, Britta Lammert i Richard Berkowski znani są już od dłuższego czasu mieszkańcom Kalisk z wymiany polsko-niemieckiej. Rolf Hanf radny gminy Reinfeld był w Kaliskach przy podpisaniu partnerstwa w 1998 roku.

Brtta pisze: „w końcu zebraliśmy się razem żeby z przyjemnością dać koncert u naszych przyjaciół w Kaliskach” oraz śle pozdrowienia od siebie i całego zespołu !

rsz_akord

Zespół instrumentalny AKORD, jako zwycięzca konkursu MUZYCZNY SKARB- Kaliska obecnie przygotowuje się do występu na festynie Dni Kalisk- Lato na Kociewiu w dniu 23 lipca 2016 roku oraz na koncercie jubileuszowym Banku Spółdzielczego w Skórczu 3 września 2016 roku.

Zespół Akord brał udział w konkursie muzycznym dla wokalistów i zespołów, który miał miejsce 17 kwietnia 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliskach z okazji jubileuszu 150- lecia powstania Banku Spółdzielczego w Skórczu.

Kilak informacji o zespole.

Zespół instrumentalny AKORD KOCIEWIE powstał w 2012 roku. Inicjatorem założenia zespołu był ówczesny Wójt Gminy Zblewo Pan Krzysztof Trawicki i jego pierwszy dyrygent Pan Zygmunt Beyer. Do 2015 roku próby zespołu odbywały się w GOK-u w Zblewie. Od mara 2015 roku mecenat nad zespołem objął Wójt Gminy Kaliska Pan Sławomir Janicki i od tego momentu próby zespołu odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliskach.

„AKORD-KOCIEWIE” – to wieloinstrumentalny zespół muzyczny występujący od czterech lat na różnych scenach województwa pomorskiego.

Nazwa zespołu – AKORD KOCIEWIE – wywodzi się z głównego instrumentu występującego w zespole – akordeonu oraz miejsca jego działalności, czyli Kociewia.

Członkowie zespołu mieszkają w okolicznych miejscowościach i posiadają wykształcenie muzyczne. Grają społecznie i amatorsko, traktując muzykę, jako swoje hobby. To muzyczni pasjonaci, grający muzykę rozrywkową wszystkich kontynentów

w zespole gra obecnie 9 osób:

– Patryk Rietzel – akordeon

– Zdzisław Jaszewski – akordeon

– Szymon Bednarek – akordeon

– Kazimierz Kłopocki – akordeon

– Władysław Schroeder – gitara

– Tadeu Błaszkowski – perkusja

– Janusz Beyer – kontrabas

– Mateusz Basara – kontrabas

– Mirosław Cierpioł – akordeon

Dyrygentem zespołu od września 2015 roku jest Mirosław Cierpioł.

Urodził się w Tarnowskich Górach w województwie Śląskim, gdzie zdobywał swoje kwalifikacje zawodowe i muzyczne.

Studiował na Wydziale Elektrycznym Politechniki Gliwickiej, na Wydziale Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, gdzie uzyskał tytuł magistra oraz ukończył podyplomowe studia z zarządzania oświatą na Wyższej Szkole „ATENEUM” w Gdańsku.

Od 1978 roku pracował w różnych zakładach i przedsiębiorstwach. Przez wiele lat prowadził własną działalność gospodarczą. W latach 80 XX. wieku pracowała, jako nauczyciel muzyki w klasie akordeonu w Radzionkowie – filii Szkoły Muzycznej w Bytomiu. Obecnie, – jako członek kadry zarządzającej – pracuje w II Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. Prowadzi również wraz z małżonką Mieczysławą Gospodarstwo Agroturystyczne „CIS” we wsi Cis, gmina Zblewo.

Wieloletni działacz społeczny. Posiada wiele umiejętności, sukcesów i wyróżnień w tym między innymi:

 • Młodzieżowy Bohater Roku 1976 r.;
 • Laureat konkursu na kalendarz na Międzynarodowym Przeglądzie Kalendarzy w Karachi w 1996 r.;
 • Wieloletni instruktor Związku Harcerstwa Polskiego w stopniu harcmistrza;
 • Posiadacz najwyższego odznaczenia Stowarzyszenia Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej – medalu „Bursztynowa Wyspa”, którego jest członkiem założycielem oraz redaktorem technicznym wydawanego przez SPWS czasopisma społeczno-kulturalnego „Echa Wyspy”;
 • Laureat nagrody literackiej „Kociewskie Pióro 2005”;
 • Za swoją działalność otrzymał w 2009 r. wyróżnienie Wójta Gminy Zblewo w dziedzinie kulturalno-oświatowej.

W 2016 roku Zespół Instrumentalny AKORD KOCIEWIE pod jego batutą zdobył I miejsce w konkursie „Muzyczny Skarb” i został jego laureatem.

Zespól gra muzykę rozrywkową autorów z całego świata, taka do tańczenia i słuchania. Będzie można usłyszeć min. następujące utwory:

 1. Propozycja zagrania utworów w dniu 1.10.2016
 2. BELLA, BELLA DONNA, MUZ.: G. WINKLER
 3. TAŃCZĄCE PALCE, MUZ.: HEINZ GERLACH
 4. RODZINNY DOM, MUZ.: DAMIAN HOLECKI
 5. LA CUMPARSITA, (TANGO)
 6. STOJĘ W OKNIE, Z repertuaru J.RYŚ
 7. WIOSNA W ALPACH, MUZ.: EMIL J. PISCHEL
 8. KOCHANI MOI RODZICE, Z repertuaru Bernadety Kowalskiej
 9. LA PALOMA, (TANGO)
 10. WIĄZANKA MELODII – BIAŁA RÓŻA, Z repertuaru Bernadety Kowalskie

WIĘCEJ INFORMACJI O ZESPOŁACH DOŁĄCZYMY WKRÓTCE  !