Aktywne Ferie w GOK 2019

Sprawozdanie z zimowiska „Aktywne Ferie” w GOK Kaliska

 

W dniach 11.02- 22.02.2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliskach odbyły się „Aktywne ferie” podczas których prawie trzydzieścioro małych uczestników korzystało z różnorodnej oferty zajęć.

Pierwszego dnia dzieci stworzyły m.in. kontrakt dotyczący zasad obowiązujących podczas całego zimowiska. Kolejne dni przynosiły dalsze atrakcje. W trakcie warsztatów fotograficznych uczestnicy zapoznali się z technikami i sposobami wykonywania zdjęć oraz z profesjonalnym sprzętem fotograficznym. Również warsztaty wokalno- aktorskie, jak i taneczne, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem dzieci.

W okresie wolnym od warsztatów dzieci przygotowały własnoręczne walentynkowe laurki wraz z upominkami. Natomiast zajęcia kulinarne dosłownie zaowocowały pyszną sałatką, samo jej przygotowanie sprawiło wszystkim mnóstwo radości.

Pierwszy tydzień ferii zakończył się wspólnymi zabawami ruchowymi, poprzedzającymi przedstawienie teatralne pt. „Baśń o rycerzu bez konia”.

Tydzień drugi rozpoczęto zajęciami „W świecie gier planszowych i fabularnych”. Dzieci poznały nieznane do tej pory tytuły gier stolikowych oraz miały możliwość zagrania.

W następnych dniach, w trakcie zajęć kulinarnych, powstały pyszne i zdrowe kanapki. Po wspólnej konsumpcji odbyły się warsztaty tworzenia świec woskowych.

Jedną z atrakcji zimowiska stanowiła gra terenowa pt. „Harcerskim tropem” . Podczas gry uczestnicy zimowiska poznali znaki patrolowe wykorzystywane przez harcerzy m.in. w podchodach.

Zakończenie zimowiska okazało się huczne w związku z balem karnawałowym „Na dzikim zachodzie”. Przeprowadzone konkursy dla uczestników oraz tradycyjna koronacja króla i królowej balu, w przepięknych strojach karnawałowych, na pewno długo pozostaną w pamięci. Podobnie z turniejem szachowym, do którego dzieci miały okazję przygotować się w trakcie warsztatów poświęconych tej królewskiej grze.