Wernisaż Urszula Zimorska i uczniowie

rsz_plakat_zimorska

 

W piątek, 12 czerwca 2015r., odbył się wernisaż Twórczości Urszuli Zimorskiej wraz z grupą uczniów z warsztatów malarskich odbywających się w Gminnym Ośrodku  Kultury w Kaliskach. Na tej wystawie można było obejrzeć prace samej artystki i  8 uczniów warsztatów malarskich w GOK Kaliska. Uczestnicy wernisażu podziwiali prace wykonane farbą olejną za pomocą szpachelek i pędzla. Wystawę uświetnił swoimi występem zespół „Magic Music” w składzie Arkadiusz Wilczewski – vokal gitara, Joanna Kotlewska – vocal puzon, Artur Martyn – vokal, keyboard, który przedstawił program artystyczny składający się z utworów muzyki pop.

Krótki biogram artystki: Urszula Zimorska  „ZULA”   maluje od zawsze, techniką olejną. akrylową i akwarelą. Ulubione tematy to pejzaże i martwa natura. Mieszkanka Gdyni i siedliska na wsi w Wilczych Błotach kościerskich gdzie ma pracownię i galerię autorską. Jest członkiem Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów MARE NOSTRUM. Uczestniczy w licznych plenerach krajowych i międzynarodowych. Na szczególną uwagę zasługują plenery inspirowane literaturą  kaszubską organizowane przez Koło Pasji Twórczych przy bibliotece Bolszewo. Prowadzi warsztaty artystyczne z malarstwa oraz sztuki użytkowej /malarstwo na szkle  i decopage /.Wystawiała swoje prace na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i Francji. Szczególnie upodobała sobie francuską Prowansję gdzie często bywa.

W związku z tym, że do kółka malarskiego należą osoby z różnymi talentami i zdolnościami nie tylko malarskimi, padła propozycja napisania GADKI KOCIEWSKIEJ nawiązującej do zajęć, którą napisała i  odczytała Pani Elżbieta Pasterska.

Po odczytaniu GADKI KOCIEWSKIEJ  Pani Dyrektor GOK Mirosława Borucka przeprowadziła losowanie 3 prac samej artystki „ZULI”. Po losowaniu wszystkim autorom prac  zostały wręczone kwiaty i wydruki gadki kociewskiej ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Kaliskach.

Wernisaż ten dostarczył twórcom satysfakcji, że to po raz pierwszy mogą się podzielić swoim dorobkiem artystycznym, który dostarczył publiczności wiele niezapomnianych wrażeń .Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń między artystami oraz motywacją do dalszej pracy twórczej, która jest potrzebna w promowaniu naszego regionu.

Ciekawostką było przybycie na wernisaż gości z partnerskiego miasta Reinfeld, którzy z dużym zainteresowaniem podziwiali prace ZULI i  jej podopiecznych. Goście z Reinfeld przybyli do Kalisk na zaproszenie  Urzędu Gminy Kaliska z okazji 25-lecia Samorządu Gminy Kaliska.

Zapraszamy do galerii  zdjęć !